Nasza działalność

ziemkiewicz

„Gdy­bym miał for­mu­ło­wać i upo­wszech­niać ja­kieś po­lityczne we­zwa­nia, upo­wszech­nił­bym jedno, na­stę­pu­jące: od­daj Oj­czyź­nie cztery go­dziny w tygodniu”

Rafał Ziemkiewicz (członek honorowy KoLibra)

Jesteśmy ideowcami. Walczymy o bliskie nam wartości. Działamy na zasadzie wolontariatu. Nasze zadanie to realizacja pracy u podstaw – stawiamy na samorozwój poprzez udział w licznych projektach, takich jak warsztaty, szkolenia, debaty; edukujemy innych, staramy się ogniskować debatę publiczną wokół ważnych spraw, promować i uczestniczyć w słusznych inicjatywach. Działamy w dwóch kołach terenowych (KoLiber Gdańsk, KoLiber Gdynia). Poniżej przykłady podejmowanych przez nas działań.

Polityka

Jesteśmy organizacją apartyjną działającą politycznie. Wspieramy słuszne inicjatywy samorządowe. W 2014 stworzyliśmy mapy wydatków trójmiejskich miast.

horała  dziambor  odwolanie

Pomagamy w kampaniach wyborczych naszych KoLeżanek i KoLegów. Sprzeciwiamy się samowoli urzędniczej, walczymy o prymat etyki w polityce – nie godzimy się na niewłaściwe zachowania funkcjonariuszy publicznych.

Edukacja

Organizujemy wykłady, debaty, pokazy filmów. Przy współpracy z Klubem Austriackiej Szkoły Ekonomii w Gdańsku szkolimy uczniów (projekt Lekcje Ekonomii dla Młodzieży).
Nasi członkowie są założycielami powstałego w styczniu 2014 roku Międzywydziałowego Koła Naukowego Przyjaciół Wolności im. Adama Heydla, które to działa na Uniwersytecie Gdańskim.

lem  10333351_1454290004814265_4906015113290498083_o  DSC_0336

Promocja właściwych postaw

skarga

„Kto Ojczyźnie swej służy, ten sam sobie służy”
Piotr Skarga

Propagujemy konserwatywne spojrzenie na świat, pielęgnujemy w naszych sercach wartości patriotyczne. W roku 2014 organizowaliśmy Marsz Witolda Pileckiego.

zw2  marsz znicz

Pojawiamy się na obchodach ważnych dla Polaków dni tj. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, rocznice Grudnia 70’, rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. Odwiedzamy groby ludzi, którzy walczyli o naszą Ojczyznę.

Działalnośc pro-life

reagan

„Zauważyłem, że wszyscy którzy są za aborcją, zdążyli się urodzić.”
Ronald Reagan

Wspieramy swoją obecnością słuszne inicjatywy np. Marsze Dla Życia i Rodziny, organizujemy zbiórki podpisów pod projektami np. dotyczące inicjatywy Jeden z Nas. Organizowaliśmy pokazy filmu October Baby.

mdż  zielakjedenznas  ob

Sprzeciw wobec „spuścizny” totalitarnych systemów

burke

„Aby zło zatriumfowało wystarczy by dobry człowiek niczego nie robił”
Edmund Burke

Stanowczo sprzeciwiamy się istnieniu w przestrzeni publicznej reliktów systemów totalitarnych. Informujemy o katach Narodu Polskiego, którzy nigdy nie odpowiedzieli za swoją działalność.

czołg  bauman-ulotka

Współpraca z innymi środowiskami

Współpracujemy z innymi organizacjami w różnych akcjach, na przykład mających na celu uproszczenie systemu podatkowego.

reptyle  pitolenie  wipler

Organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi z różnych środowisk.

Luźne spotkania i integracja

dziamborhorala  piła

Spotykamy się, aby dyskutować w luźnej atmosferze zarówno w swoim gronie jak i z bliskimi nam środowiskami. Grywamy w piłkę 😉

Decyzje dotyczące ogólnopolskich działań KoLibra

rk_wroclaw  konwent

Na szczeblu centralnym rozstrzygamy o kierunku w jakim ma zmierzać Stowarzyszenie (Rady Krajowe kilka razy do roku w wielu miejscach Polski, doroczny Konwent Stowarzyszenia w Warszawie).

 

Jesteśmy środowiskiem otwartym na nowe osoby. Przyjdź na nasze spotkanie i dołącz do nas!
Jeżeli masz pytania dotyczące naszej działalności śmiało pisz do nas – sekretarz oddziału Agnieszka Kuźmicka chętnie na nie odpowie.
 
Z częścią zarządu oddziału można się skontaktować poprzez formularz kontaktowy umieszczony pod ich profilami.