Dziś mija okrągła, 30. rocznica morderstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Śmierć ta nie została do dziś wyjaśniona – śledztwo w tej sprawie jest nadal prowadzone przez prokuratorów IPN.
 
13 października 1984 roku, niespełna tydzień przed swoją śmiercią, ks. Jerzy odprawiał Mszę św. w kościele św. Brygidy w Gdańsku i wygłaszał homilię. Tego samego dnia podczas podróży powrotnej z Gdańska do Warszawy samochód ks. Popiełuszki został zaatakowany, jednak księdzu udało się wyjść z zamachu bez szwanku. Drugi zamach, dokonany 19 października 1984 roku, zakończył się śmiercią ks. Popiełuszki.
 
Goszczony w lipcu przez naszych znajomych z Klubu Republikańskiego Sopot i Kongresu Nowej Prawicy Gdynia dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński określa wydarzenie sprzed trzydziestu lat „zbrodnią założycielską III RP”. 29 września premierę miała książka „Lobotomia 3.0″ o zabójstwie ks. Jerzego. Polecamy dzisiaj relację ze spotkania premierowego:
 

 
Liczymy, że prawda o morderstwie ks. Jerzego wyjdzie na jaw.
 
Oto fragment rozważań księdza z dnia 19 października 1984 roku:

„Od wieków trwa nieprzerwanie walka z prawdą. Prawda jest jednak nieśmiertelna, a kłamstwo ginie szybką śmiercią. Stąd też, jak powiedział zmarły Prymas Kardynał Wyszyński: «Ludzi mówiących w prawdzie nie trzeba wielu. Chrystus wybrał niewielu do głoszenia prawdy, tylko słów kłamstwa musi być dużo, bo kłamstwo jest detaliczne i sklepikarskie, zmienia się jak towar na półkach. Musi być ciągle nowe, musi mieć wiele sług, którzy wedle programu nauczą się go na gwałt w innym kłamstwie. By opanować całą technikę zaprogramowanego kłamstwa, trzeba wielu ludzi. Tak wielu ludzi nie trzeba, by głosić prawdę. Może być niewielka gromadka ludzi prawdy, a będą nią promieniować. Ludzie ich sami odnajdą i przyjdą z daleka, by słów prawdy słuchać». Nie możemy przyjmować i zadowalać się prawdami łatwymi, powierzchownymi, propagandowymi i narzucanymi gwałtem.”

 
Więcej informacji: http://niezlomni.com/?p=344
 
Opracował: Wojciech Szymański